מה עושים ברומא

Do-in-rome

10 דברים לעשות ברומא
כאשר אומרים "רומא לא נבנתה ביום אחד" מתכונים לכך שלוקח זמן לעשות דברים חשובים. רומא היא עיר הנצח. היא נקראת כך כיון שמשוררים כמו אלביוס טיבולוס ו אובידיוס חשבו ש"לא משנה מה יקרה בעולם, לא משנה כמה אימפריות נוספות יקומו ויפלו, רומא תמשיך להתקיים לנצח". רומא היא עיר מלאה בהיסטוריה. היא שווה ביקור ואנחנו חיברנו מדריך קצר הממליץ איפה כדאי לבקר ברומא. דבר ראשון: ברומא תנהג כרומאי!

1) קולוסיאום
קולוסיאום הוא המונומנט המפורסם ביותר ברומא, קולוסיאום הוא אמפיתאטרון ענק וכאשר מבקרים ברומא הוא שווה ביקור. גם אחרי שנים רבות שהוא קיים הוא עדין מרתק. אך לא נוכל להסביר זאת במילים, אתם חייבים לראותו במו עינכם.

 2) הפנתאון
הפנתאון הוא מבנה גדול מאוד אשר נבנה כמקדש לאלים העתיקים של רומא והפך לכנסייה לאחר צמיחתה של הנצרות ברומא. הפנתאון הוא הכנסייה העתיקה ברומא, והוא אחד מהמבנים העתיקים השמורים ביותר. כשתבקרו בפנתאון ובסביבתו תזכו לחוות את מהתמצית של רומא.

3) הפורום הרומאי
הפורום הרומאי הוא פורום בצורת מלבן המוקף בהריסות כמה מהמבנים השלטוניים החשובים בהיסטוריה הרומית. בביקור שם ניתן לראות את האזור הקטן שהיה המרכז האפי של האימפריה הרומית הענקית.

4) מוזיאון הוותיקן, כיכר ובזיליקת סנט פיטר
עיר הוותיקן היא עיר בעלת עצמאות ובעצם היא עיר – מדינה, בעודכם מבקרים ברומא חובה לתכנן ביקור בוותיקן גם כן. ניתן לבחור בין סיבוב במוזיאון הוותיקן, בטירת סנט א'נגלו, בבזיליקת סנט פיטר ובדרך הפיוס אשר מוליכה מכיכר סנט פיטר לטירת סנט אנגלו. גם אם אינך קתולי ביקור בבזיליקת סנט פיטר היא "חובה".

5) מחוז טרסטורה
טרסטורה הוא המחוז שבו מתרחשת כל הסצנה. אולי הוא אפילו ליבה של רומא וזהו אזור שכולם חייבים לראות לפחות פעם בחיים! פאבים, בתי קפה, אולמות קולנוע ורחובות קטנים שיראו לך את התמצית האמתית של חי היום יום והבילויים ברומא.

6) לאכול אוכל רומאי
אנו ממליצים על האזור מסביב ל"גטו היהודי הישן" ולנסות מנה של ארטישוק בסגנון יהודי, אשר מטוגן בשמן עמוק, אתה תישאר חסר מילים!
אוכל רומאי מאופיין על ידי גבינות (גבינת פקוריניו רומאנו), מאכלי פסטה שונים כגון: (cacio a pepe – גבינה ופלפל, spaghetti alla carbonara)

7) מזרקת טרווי
מזרקת טרווי היא המזרקה מהסצנה מהסרט הפופולארי "לה  דולצה ויטה" זוהי המזרקה הגדולה ביותר בעיר בסגנון הבארוק, וכנראה שהיא המזרקה היפה בעולם. האמונה אומרת שמי שמגיע לרומא חייב לזרוק מטבע עם גבו למזרקה ובכך להבטיח את חזרתו לרומא.

8) שוק הקאמפו די פיורי
בכל עיר איטלקית יש שוק פתוח בו אפשר לקנות מגון מוצרי מאכל. "קאמפו די פיורי" הוא השוק הפופולרי ביותר ברומא, כל יום עוברים בו אזרחים ותיירים כאחד. אפשר להסתובב בו ובאזור שבו הוא נמצא, לתקשר עם הרוכלים ולטעום מהשפע שהם מציעים. רק שימו לב השוק פתוח רק בבוקר.

9) פיאצה (כיכר) נבונה
במרחק הליכה מהקאמפו די פיורי נמצאת פיאצה נבונה, פיאצה זו ארוכה וצרה ובעצם צורתה היא אליפטית וזה כך מכיוון שהיא הוקמה על אזור עתיק ברומא בו היו תחרויות אתלטיקה ואירועי תאטרון וצורת האזור העתיק נשמרה.

10) שאל את הצוות שלנו
אם תרצו לשאול את צוותנו מה לעשות ברומא בצורה אישית, נשמח להראות לכם עד כמה אנו מכירים בצורה אינטימית את העיר.